Hyundai Bayon 2023 Yılın En Ucuz SUV Modeli

Hyundai Bayon 2023 Yılın En Ucuz SUV Modeli

2023 ekonomik şartları ve sürekli artan sıfır araç fiyatları nedeniyle özellikle SUV araçlar fiyatlarıyla ulaşılmaz hale geldi. Hal böyle olunca SUV yerini tutacak, en azından görünüm olarak SUV havasına sahip Hyundai Bayon gibi B-SUV araçlar öne çıkmaya başladı. 2023 model Hyundai Bayon’lar hem tasarım hem donanım hem de nispeten uygun fiyatlarıyla beklentilerinizi karşılayacak özellikler sunuyor. Hyundai firmasının açıkladığı Bayon 2023 model fiyatlarına gelince:

2023 Hyundai Bayon Fiyat Listesi

  • Hyundai Bayon Jump 1.4MPI Benzinli 100HP Manuel: 606.000 TL
  • Hyundai Bayon Jump 1.4MPI Benzinli 100HP Otomatik (AT): 647.000 TL
  • Hyundai Bayon Style 1.4MPI Benzinli 100HP Otomatik (AT): 674.000 TL
  • Hyundai Bayon Elite 1.4MPI Benzinli 100HP Otomatik (AT): 746.000 TL
  • Hyundai Bayon 1.0T-GDI Turbo Benzinli 100HP Otomatik (DCT) Style: 729.000 TL

Hyundai Bayon 2023 Model Özellikleri

2023 yılında satışa sunulan Hyundai Bayon modellerinin çoğunluğunda eski nesil 1.4 litrelik 4 silindirli benzinli motor bulunmaktadır. 100 beygir güç ve 134 NM tork üreten bu motorun başarılı bir performansa sahip olduğunu söylemek zor. Ancak bu söylediklerimiz en yüksek fiyata sahip en dolu Hyundai Bayon modeli için geçerli değil. En full Bayon modelinde 1.0 litrelik 3 silindirli 100 beygir gücüne ve 172 NM torka sahip yeni nesil turbo benzinli motor bulunmaktadır. Jump, Style ve Elite donanım paketleri ile satılan 2023 Hyundai Bayon modellerinde hem manuel hem de otomatik şanzıman seçenekleri sunulmaktadır.

2023 Hyundai Bayon Şanzıman Özellikleri

Hyundai Bayon’un 2023 yılında satışa çıkan modellerinde üç farklı şanzıman seçeneği bulunmaktadır. Bayon’un sadece başlangıç seviyesindeki baz modelinde 6 ileri vitesli manuel şanzıman bulunmaktadır. Diğer modelleri otomatik vitesli Hyundai Bayon, bu konuda da iki farklı seçenek sunmaktadır. Modellerin çoğunda Hyundai’nin AT şanzıman adını verdiği 6 ileri vitesli tork konvertörlü otomatik şanzıman bulunmaktadır. En dolu Hyundai Bayon modelinde ise DCT olarak isimlendirilen 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman bulunmaktadır. Özellikle DCT şanzımanın performans ve yakıt tüketimi açısından daha başarılı ve sorunsuz bir şanzıman olduğunu söyleyebiliriz.

Hyundai Bayon Yakıt Tüketimi 2023

2023 Hyundai Bayon’un 1.4 litrelik manuel şanzımanlı baz modeli fabrika verilerine göre şehir içinde 8.5, şehir dışında 6.5 ve ortalamada 7.0 litre yakıt tüketmektedir. Aynı motoru kullanan AT şanzımanlı otomatik Bayon modelleri ise yine fabrika verilerine göre şehir içinde 9.4, şehir dışında 6.6 ve ortalamada 8.0 litre yakıt tüketmektedir. Hyundai Bayon modellerinin 1.0 litrelik motora sahip en dolu modeli ise diğer Bayon modellerinden çok daha başarılı veriler sunmaktadır. Bu model şehir içinde 6.7, şehir dışında 5.7 ve ortalamada 6.0 litre yakıt tüketmektedir.

2023 Hyundai Bayon’un gerçek yakıt tüketiminin ise özellikle 1.4 litrelik eski nesil motora sahip modellerde bu rakamların oldukça üstünde olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu konuda Hyundai Bayon kullanıcılarından oldukça olumsuz yorumlar aldığımız belirtmeliyiz.

Hyundai Bayon 2023 Donanım Paketleri

Hyundai Bayon’un 2023 modellerinde 3 donanım seçeneği bulunmaktadır. Jump donanım Bayon’un en boş donanım paketidir. Bayon’un orta doluluktaki donanım paketi ise Style donanım paketidir. 2023 Hyundai Bayon Elite donanıma sahip modeli ise en dolu donanımı taşımaktadır. İşin en ilginç yanı Bayon’un en iyi verilere sahip 1.0 motorlu ve DCT şanzımanlı modelinin Style donanım paketine sahip olmasıdır. Hyundai, herhalde zaten motor ve şanzıman olarak fiyatı yükselen bu modelin sıfır fiyatını makul sınırlar içinde tutmaya çalışmaktadır.

Hyundai Bayon Yorum

Yukarıdaki tüm paragrafların son bölümleri editörlerimizin Hyundai Bayon yorumlarıdır aslında. Bu yorumları toparlayacak olursak: Hyundai Bayon yüksek performans veya konfor beklentilerine sahip olmadan makul ölçülerde beklentilerinizi karşılayacak bir B-SUV’dur. Elbette ki C segmenti SUV özellikleri sunamayacaktır. Özellikle Bayon’un 1.0 litrelik motora sahip DCT şanzımanlı modeli hem performans hem yakıt tüketimi açısından sizi memnun edecektir. 1.4 litrelik motora sahip AT şanzımanlı Bayon modelleri ise muhtemelen her açıdan beklentinizin altında kalacaktır. Son olarak Hyundai Bayon’un en boş modelinde bile pek çok konfor elemanının, teknolojik donanımın standart olarak sunulduğunu da belirtelim.

Bir yorum yazın...

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol.
Yeni Araba Modelleri Logo
Copyright 2023 © Yeni Araba Modelleri
Tüm hakları saklıdır.