2022'de En Çok Hangi Araçlar Prim Yapacak

2022'de En Çok Hangi Araçlar Prim Yapacak

Şiddetli enflasyonun yaşandığı, Türk Lirasının sürekli değer kaybettiği ülkemizde otomobil çok ciddi bir yatırım aracı haline gelmiş durumda. Borsa, kripto para gibi güvensiz zeminlerde parasını tutmak istemeyen pek çok kişi parasını koruyabilmek için araç alımına yöneliyor. Bu durum da herkes için benzer soruları ortaya çıkarıyor. 2022’nin son yarsında hangi araç daha çok kazandırır? Hangi araç 2022’nin ikinci yarısında daha çok prim yapacak? Bu ve benzer sorulara cevap vermek için Türkiye oto pazarında yaptığımız araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedik.

Aslında temel cevap sizin maddi olanaklarınızla alakalı. Türkiye’de 2022 yılının ilk yarısında para dışında her şey çok hızlı değer kazandı. Prim yapmayan hiçbir araç yok. Hatta değerini 6 ayda ikiye katlamayan hiçbir araç yok. dolayısıyla elinizdeki araç ne kadar değerliyse prim yapma oranı da o oranda arttı. Örneğin sedan segmentinde yer alan Egea, Corolla, Focus ve Megane gibi araçlarla birlikte Clio, Sandero, Golf gibi Hatchback modeller yılın ilk yarısında en çok satılan ve aranan araçlar oldu. Bunun yanında 2022 SUV modelleri 2022’nin en çok tercih edilen segmenti oldu. Özellikle Duster hem fiyat hem de teknoloji açısından tutulmaya devam ediliyor.

2022’de En Çok Satılan 10 Sıfır Araba

  1. Renault Clio HB
  2. Fiat Egea Sedan
  3. Toyota Corolla
  4. Dacia Duster 
  5. Ford Tourneo Courier
  6. Fiat Doblo Combi
  7. Renault Megane Sedan
  8. Ford Transit Kamyonet
  9. Fiat Doblo Cargo
  10. Ford Transit Van

2022 yılının ikinci yarısı için de ekonomide değişiklik olmayacak. Aynı şekilde maddi olanaklarınız en fazla hangi araca yetiyorsa çekinmeden satın alabilirsiniz. Fiyatlardaki artış hızı ve enflasyon önümüzdeki 6 aylık süreçte satın aldığınız aracın fiyatını yine ikiye katlayacaktır.

2022’nin En çok prim yapacak modellerinin başında Honda City geliyor

Bunun dışında her zaman için Türkiye’de tutulan ve bu sayede ikinci el pazarı çok kuvvetli olan Toyota Corolla, Honda Civic, Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane iki araçların normal artışın üzerine çıkarak daha kuvvetli prim yapacağını söyleyebiliriz. Bu arada özellikle Honda’nın Civic modelinin astronomik rakamlara çıkması nedeniyle piyasaya sürüdüğü City modelinin çok tutulduğunu ve 2022’nin ikinci yarısında ciddi prim yapacağını belirtelim.

Bir yorum yazın...

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol.
Yeni Araba Modelleri Logo
Copyright 2024 © Yeni Araba Modelleri
Tüm hakları saklıdır.