2022 Engelli Araç Limitleri ve Alınabilecek Modeller

2022 Engelli Araç Limitleri ve Alınabilecek Modeller

2022 Engelli Araç Limiti Ne Kadar Olacak?

Otomobil fiyatlarında yaşanan hızlı yükseliş neticesinde engelli araç alımı için belirlenen limitlerde güncelleme yapıldı. 2020 yılı için yayımlanan 303.200 TL tutar, 2021 yılında 330.800 TL’ye çıkarılmıştır. 2022 yılı engelli araç limiti ise 450.600 TL olarak Bakanlar Kurulu tarafından yeniden güncellenerek Resmî Gazete’de yayımlanmıştır.

Sıfır Engelli Araç Fiyatları 2022

Yasal limitin yeniden güncellemesiyle birçok yeni marka ve model arabalar yeniden ÖTV muafiyetli olarak satışa sunulmaya başlandı. 2022 yılı sıfır engelli araç fiyatları açısından değerlendirildiğinde alınabilecek birçok marka ve model bulunmaktadır. 450.600 TL limitin altında bir liste fiyatına sahip tüm araçlar ÖTV muafiyetli olarak 2022 yılında engelli araç alımı kapsamında satın alınabilecektir.

2022 Yılında Engelli Araç Satışı Kapsamında Alınabilecek Marka ve Modeller

Fiat markasının tüm araçları engelli araç limitlerinin altında olduğu için satın alınabilecek modeller arasında yer almaktadır. Sıfır engelli araç fiyatları açısından siz de Egea Sedan, Egea Cross, Egea HB, Panda, 500L, Fiat Fiorino ve Doblo gibi modellere ÖTV ödemeden sahip olabilirsiniz.

Ford markasının ise önemli araçları olan 2022 Ford Focus, Fiesta, Tourneo Courier, Puma ve EcoSport gibi araçların belirli modelleri engelli araç indirimi kapsamında satın alınabilmektedir.

Honda markasında ise iki araç ÖTV muafiyetiyle satın alınabilmektedir. Honda’nın en çok satılan aracı 2022 model Honda Civic ve Jazz modeline ÖTV’siz olarak sahip olabilirsiniz.

Kia engelli araç modelleri ise Rio, Picanto ve Stonic modelleridir. Kia Sportage modelinde ise sadece iki donanım paketi bu kapsamda satın alınabilmektedir.

Nissan markasında ise Micra modelinin tüm versiyonlarıyla birlikte Qashqai ve Juke modellerinin başlangıç paketleri ÖTV muafiyetiyle satın alabileceğiniz araçlar arasında yer almaktadır.

Opel, engelli araç satışı kapsamında birçok modelinin satışına devam etmektedir. Bu markanın en çok satılan modellerinden biri olan Corsa modelinin tüm donanım paketleri ÖTV’siz olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca Astra HB ve Crossland modellerini de tercih edebilirsiniz. Opel Grandland X ve Mokka modelleri ise yasal sınırın üstünde bir fiyata sahip olduğu için satışı bulunmamaktadır.

Peugeot engelli araç satışı kapsamında ise 208, 308 ve 2008 modelinin bazı paketleri sıfır engelli araç fiyatları açısından alınabilecek modeller arasında yer almaktadır.

Renault markası ise ÖTV muafiyetli olarak tüm versiyonlarının satışına devam etmektedir. Özellikle Taliant, Clio ve Megane modelleri bu kapsamda en çok tercih edilen binek otomobiller arasında yer almaktadır.

Seat ÖTV’siz fiyatları açısından incelediğimizde markanın en çok satılan modelleri olan Leon ve Ibiza modelleri engelli aracı olarak satın alınabilmektedir.

Skoda markası ise bu kapsamda alınabilecek bazı modellerin satışına devam etmektedir. Bu kapsamda Fabia, Octavia başlangıç paketi, Kamiq ve Scala gibi modelleri engelli araç satışı kapsamında satın alabilirler.

Toyota ÖTV muafiyetli olarak en çok tercih edilen markalardan biri olmuştur. Özellikle Toyota markasının ülkemizde en çok satılan aracı olan Corolla modeli, bu kapsamda satın alabileceğiniz en iyi engelli araçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Toyota Yaris ve Toyota Proace City modelleri de bu kapsamda satın alınabilecek araçlar arasında yer almaktadır.

Volkswagen engelli araç fiyatları en çok aranan sorgulardan biri olmuştur. Özellikle Golf ve Polo modelleri ÖTV’siz olarak satın alabileceğiniz araçların başında gelmektedir. Passat ve Tiguan modelleri ise yasal limitlerin üzerinde bir liste fiyatına sahip olduğu için satışı yapılmamaktadır.

2022 Engelli araç limiti değişir mi?

Engelli araç limiti son 5 yılda sürekli değişmiştir. 2021 yılında 330.800 TL olarak belirlenen bu limit 2022 yılında da değişime uğramıştır. Özellikle döviz kurunda yaşanan dalgalanma neticesinde sıfır araç fiyatları sürekli artış gösterdiğinden bu kapsamda limitler de değişmiştir. Genel olarak yüzde 8 ile 10 arasında bir fiyat artışına gidilmektedir. Bu kapsamda 2022 engelli araç limiti 450.600 TL olarak belirlenmiştir.

ÖTV Muafiyetli En Yüksek Tutar 2022’de Kaç TL Olacak?

2022 yılında artan sıfır araç fiyatları kapsamında ÖTV muafiyetli sıfır araç fiyat aralığı da yeniden güncellendi. Bu kapsamda engelli raporuyla ÖTV’siz sıfır araç satın almak isteyenler için üst limit Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kapsamda liste fiyatı 450.600 TL altında olan tüm araçlar ÖTV muafiyetli olarak 2022 yılında satın alınabilecektir.

Engelli raporu ile kaç tane araç alabilir?

2022 yılı engelli araç satışının en çok yapılacağı bir yıl olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda engelli raporuyla sadece 1 araç satın alınabilmektedir. Bu aracı da satın alan kişi 5 yıl boyunca satamaz. Bu kapsamda engelli araç satın almak isteyenler yasal sınır olarak bildirilen limitler çerçevesinde bir aracı 5 yıl kullanmak şartıyla satın alabilirler.

Engelli Araç Alımı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Engellilik oranını gösteren bir raporu hastaneden almanız gerekmektedir. Ardından bu raporla sıfır araç fiyatları kapsamında yasal sınırlar içerisinde yer alan istediğiniz aracı satın alabilirsiniz.

Engelli aracı alabilmek için ÖTV indirimi yüzde kaç olması lazım?

Engelli araç alabilmek için ÖTV indiriminin miktarı değil araç satış fiyatının ne kadar olduğu önemlidir. Örneğin aracın liste fiyatı 200 bin TL ise önce %18 KDV oranını düşersiniz. 200.000 TL – 36.000 TL = 164.000 TL. Aracın KDV’siz fiyatı olan 164.000 TL’dir. Bu tutarın içinde %50 oranında bir ÖTV bulunmaktadır. Aracın vergisiz fiyatı 103.000 TL olup ÖTV tutarı ise 51.000 TL’dir. Aracın vergisiz fiyatına %18 KDV ekleyince araç engelli araç indirimi kapsamında 121.000 TL’den satışa sunulmaktadır. Yani 200.000 TL liste fiyatına sahip bir aracı ÖTV muafiyetiyle 121.000 TL’ye alabilirsiniz.

2022 engelli ÖTV indirimi ne kadar olacak?

2022 yılında Resmi Gazete’de yayımlanan ÖTV indirimi 450.600 TL olarak belirlenmiştir. Herhangi bir markada liste fiyatı 360.300 TL altında olan tüm araçlar için ÖTV indiriminden yararlanarak sıfır engelli araç alımı yapabilirsiniz.

Engelli ÖTV indirimi 2022 hangi araçlar için geçerli?

360.300 TL altında bir satış fiyatına sahip olan tüm modelleri ÖTV muafiyetinden yararlanarak satın alabilirsiniz. Bu kapsamda Fiat Egea ailesi, Ford Focus ve Fiesta, Toyota Corolla, Renault Megane, Taliant ve Joy, Opel Astra HB ve Corsa, Kia Rio, Picanto, Stonic ve Sportage, Seat Ibiza ve Leon, Volkswagen Golf ve Polo gibi modelleri ÖTV indirimiyle satın alabilirsiniz.

Engelli için ÖTV indirimi hangi araçlar?

Engelli araç alımında araç sınırlaması bulunmamaktadır. 2022 yılında liste fiyatı 360.300 TL altında olan tüm araçları ÖTV indirimi kapsamında satın alabilirsiniz. Ancak bu yasal sınırın üstünde yer alan otomobillerde ise ÖTV’siz satış yapılmamaktadır. Bu kapsamda liste fiyatı 450.600 TL altında olan tüm binek otomobillerin satın alımında engelli indirimi yapılmaktadır.

2022 engelli araç fiyatları ne olur?

2022 yılında engelli araç fiyatları için en alt limit Fiat modellerinde görülmektedir. Bu kasamda 99.000 TL ile 230.000 TL arasında yer alan ÖTV’siz tüm modelleri engelli araç alımı kapsamında ÖTV’siz olarak satın alabilirsiniz.

ÖTV muafiyetli hangi 2022 Model alınır?

ÖTV muafiyetli alınabilecek araçlar arasında yer alan en önemli otomobiller arasında Ford Focus, Opel Crossland, Renault Megane, Toyota Corolla, Opel Astra HB, Volkswagen Golf, Kia Sportage, Dacia Sandero, Renault Clio, Fiat Egea gibi araçlar bulunmaktadır. Özellikle Corolla, Focus ve Golf modelleri bu kapsamda en çok tercih edilen ÖTV muafiyeti araçlar olmuştur.

2022 Engelli Araç Üst Limiti Ne Kadar?

ÖTV’siz 2022 engelli araç üst limiti döviz kurunun artışıyla birlikte neredeyse hiçbir araç satın alınamayacak duruma gelmişti. Bu kapsamda yeniden düzenlenen limitlerde ciddi bir artış gerçekleştirildi. Resmi Gazete’de tutarın güncellenmesiyle birlikte limitler 450.600 TL’ye yükseltildi. Bu kapsamda yeni model arabalardan birine sahip olmak isteyenler bu üst limite aşmayan tüm araçları engelli raporuyla ÖTV’siz olarak satın alabilmektedir.

Engelli raporu araç alımında yüzde kaç indirim 2022?

Engelli raporu kapsamında ÖTV indirimi araçların liste fiyatına göre değişmektedir. Bu oran modellerin liste fiyatına göre %50 ile %80 arasında değişen bir ÖTV indirimine denk gelmektedir. Örneğin 260.000 TL altında bir satış fiyatına sahip olan araçta %50 ÖTV indirimi bulunurken 260.000 ile 360.000 TL arasında yer alan araçlar için de %80 ÖTV indirimi yapılmaktadır.

1 yıllık raporla araba alınır mı?

Engelli araç indiriminden yararlanmak için gerekli evrakları tamamlayanlar için araç satın alma için herhangi bir süre bulunmamaktadır. Yani engelli raporu aldıktan sonra istediğiniz zaman raporunuzu bayilere ibraz ederek engelli araç satışı kapsamında sıfır bir araba satın alabilirsiniz.

%90 engelli raporu ile hangi araçlar alınabilir?

%90 engelli raporu olan tüm müşteriler aracın gerçek satış bedeli maksimum 450.600 TL altında olan tüm binek veya hafif ticari aracı engelli raporuyla satın alabilmektedirler. %90 engelli raporu olan müşteriler örneğin 350.000 TL satış fiyatına sahip olan bir 2022 Ford Focus modeline ÖTV indirimiyle 218.000 TL’ye sahip olabilirler. Bir başka örnek verecek olursak Renault Clio modelinin en boş paketi olan Joy modeline, liste fiyatı 170.000 TL, 122.000 TL’ye sahip olabilirler.

ÖTV muafiyeti ile hangi araçlar alınabilir?

ÖTV muafiyetiyle Dacia, Fiat, Renault markasının tüm araçlarını satın alabilirsiniz. Ayrıca Opel Corsa ve Astra HB, Ford Focus, Ford Fiesta, Seat Leon ve Ibiza, Kia Sportage modelinin en boş paketini, Volkswagen Polo ve Golf modellerini, Nissan Micra, Skoda Fabia gibi modelleri ÖTV muafiyetinden yararlanarak satın alabilirsiniz.

Engelliler hangi araçları alabilir 2022?

Engelliler 450.600 TL altında olan tüm araçları satın alabilirler. Bu kapsamda satın alınabilecek birçok marka ve modelden birine ÖTV ödemeden sahip olabilirler. Özellikle Fiat, Dacia, Renault, Ford, Opel, Skoda, Seat, Volkswagen, Toyota gibi markaların birçok modeline ÖTV’siz bir şekilde sahip olabilirler.

ÖTV muafiyetinden kimler yararlanabilir 2022?

2022 yılında ÖTV muafiyetinden engelli raporu olan tüm müşteriler yararlanabilir. Bu kapsamda engellilik durumunu belirten ve hastanelerde heyet tarafından verilen bu raporla birlikte istediğiniz aracı satan bir bayiye giderek ÖTV muafiyetli sıfır araba satın alabilirsiniz.

ÖTV muafiyetinden yararlanarak araç nasıl alınır?

Öncellikle engelli araç satın almak için devlet hastanesinden engellilik durumunuzu gösteren yani %90 engellilik durumunuzu gösteren bir heyet raporu almanız gerekmektedir. Ardından aldığınız bu raporla istediğiniz modeli satan firmalara giderek bu belgeyi ibraz etmeniz gerekir. Sonra da yasal limitler içerisinde yer alan modellerden birine kolayca ÖTV ödemeden sahip olabilirsiniz.

Engelli raporuyla alınan araç kimin üzerine olur?

Engelli raporuyla alınan araç engellilik raporu alınan kişinin üzerine olmaktadır. Bu kapsamda engelli raporu kimin adına alınmışsa araç da onun üzerine alınmaktadır. Örneğin engelli raporu babanız adına ise araç da babanızın adına alınabilmektedir.

ÖTV’siz araç kimler alabilir 2022?

Engellilik durumunu bildiren herkes ÖTV muafiyetinden yararlanarak yeni bir araç satın alabilirler. Yasal limitler içerisinde yer alan tüm modelleri engelli raporunuzu göstererek satın alabilirsiniz.

Sıfır engelli araç fiyatları 2022

Sıfır engelli araç fiyatları genel olarak 100 bin TL’den başlamaktadır. Yasal limitler çerçevesinde satın alabileceğiniz en üst model ise 262.900 TL’den satışa sunulmaktadır. Siz de ÖTV muafiyetinden yararlanarak engelli bir araç satışından yararlanmak istiyorsanız 100.000 TL ile 262 bin TL arasında değişen fiyat aralığıyla sıfır bir araç satın alabilirsiniz. Bu kapsamda özellikle Ford Focus, Tourneo Courier, Opel Corsa ve Astra HB gibi modelleri tercih edebilirsiniz.

En ucuz engelli araç fiyatları 2022

2022 yılında yasal limitlerin yeniden güncellenmesiyle birlikte engelli araç satışları da bir hayli artmış görünüyor. Bu kapsamda 2022 yılının en ucuz engelli araç fiyatlarını sizler için inceledik. Özellikle Renault, Fiat ve Dacia markaları bu kapsamda satışa sunulan en ucuz engelli araç fiyatlarına sahip markalar olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin Fiat Egea, Renault Clio, Dacia Sandero gibi modellerin boş paketleri 100.000 TL fiyatlarıyla 2022 yılının en ucuz engelli araç fiyatları arasında yer almaktadır.

Sıfır Engelli araç Fiyatları 2022 Sahibinden

Bilindiği üzere engelli araç almak isteyenlere özel olarak hazırlanan kampanyalar çerçevesinde sıfır engelli araç satışları bireysel müşteriler üzerinden yani sahibinden alınarak da yapılmaktadır. İkinci el bir engelli aracını yine ÖTV muafiyetiyle başka bir engelli raporu sahibine satabilirsiniz.

2022 SIFIR ENGELLİ ARAÇ FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

TAKSİT HESAPLAMA
Peşin Satış Fiyatı330,000 TL
Peşinat130,000 TL
Taksit Sayısı12 AY
Borç200,000 TL
TAKSİT ÖDEME KALAN TAKSİT KALAN
1 AY18,336 TL11201,696 TL
2 AY18,336 TL10183,360 TL
3 AY18,336 TL9165,024 TL
4 AY18,336 TL8146,688 TL
5 AY18,336 TL7128,352 TL
6 AY18,336 TL6110,016 TL
7 AY18,336 TL591,680 TL
8 AY18,336 TL473,344 TL
9 AY18,336 TL355,008 TL
10 AY18,336 TL236,672 TL
11 AY18,336 TL118,336 TL
12 AY18,336 TL00 TL

Bir yorum yazın...

Hakan demirkapu tarafından, 2023-01-20
Selamlar saygılar efendim 1004tl varan araçlara tekerlekli sandalyeyi başı koya biliyosunuz vagon stajın
cevapla cevapla
Iskender tarafından, 2023-01-08
100/92 raporum var en ucuz araba hangisi ne kadara mal olur
cevapla cevapla
Murat Şener tarafından, 2022-12-29
Selamlar saygılar sunarım ben 100/72.Rapor var ben araba alabilirim yım teşekkür ederim telefon 05319931088
cevapla cevapla
Nusret tarafından, 2022-12-24
Geçirdiğim rahatsızlıklardan dolayı araba almak için sağlık kurulana gittim bana verilen %89 engelli raporla araba bayisine gidip sorduğumda %90 ve üzerine ÖTV indirimli araba verildiğini söyledi 1 rakam için saçma orana göre verilmeli şimdi ben nasıl araba alicagimi biri bana anlatsin lutfen
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-12-25
aynı durum başımıza geldi farklı bir bölümden 10 puan daha aldık 100-89 = 11 11*10 = 110 110/100 = 1.1 89+1.1 = 90.1 ile ötvsiz noktasına ulaştık
Adım Erol tarafından, 2022-11-29
Eşim emekli 100/97 raporlu uygun ve düşük bedelli bir araç taksitle alabilirmiyiz hangi modelleri alabilirim oona göre araştırıyom alamayacaksam boşa aramıyım
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-11-29
Bana uyğun Fiat ve peşınatını bildirirseniz açıklayarak memnun olurum iyi akşamlar
Kalender tarafından, 2022-11-20
Babamın %84 rapor u var nasıl bir araç alabilirim yardımcı olurmusunuz teşekkürler
cevapla cevapla
...
2022-11-24
Galeriye gidin görüşün diyorya
ziyaretçi
2022-11-26
Arkadaşlar yüzde85 raporum var ÖTV yüzde kaç indirimden faydalanabiliyorum bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim
ziyaretçi
2022-11-27
Arkadaşlar yüzde85 raporum var ÖTV yüzde kaç indirimden faydalanabiliyorum bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim
ziyaretçi
2022-11-28
Arkadaşlar yüzde85 raporum var ÖTV yüzde kaç indirimden faydalanabiliyorum bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim
ziyaretçi tarafından, 2022-11-19
Merhaba annemin yüzde 42 engelli raporu var indirmden yararlanabiliyor mu
cevapla cevapla
Güngör tarafından, 2022-10-26
%95 engelli raporum var araba almak istiyorum yardımcı olurmusunuz
cevapla cevapla
Dürdane Değirmenci tarafından, 2022-10-03
40 engelli raporumla hangi araçlardan alabilirim
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-10-14
Hiçbiri
Ali söker
2022-11-25
Yüzde 40 raporu araçlar alabilir mi
Eyüp tarafından, 2022-09-25
78 Engelli raporum var sıfır veya ikinci el araç alabilir miyim
cevapla cevapla
Ercan demir
2022-10-18
%85 engelli
Harun 06
2022-11-26
Merhaba arkadaşlar 85 raporum var ötvden yüzde kaç yararlanabiliyorum
ziyaretçi tarafından, 2022-08-23
evet
cevapla cevapla
İsmail Cihangir tarafından, 2022-08-17
Merhaba benim engelim 100/ 52 indirimli araç alabilirmiyim
cevapla cevapla
ziyaretçi tarafından, 2022-08-14
Yüzde 100 raporla peşınatsız hangi araç alabiliriz
cevapla cevapla
YASİİN
2022-11-15
%90 ENGELLİ RAPORUM VAR HANGİ ARAÇLARI LABİLİRİM
Barış tarafından, 2022-07-30
Bu arabaların fiyatını arabalarını bakmak için bir site varmı bide siz ne önerirsiniz
cevapla cevapla
Özlem tarafından, 2022-07-22
Benim engelli raporum %46 engel oranım nasıl bir indirimden yararlanabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim
cevapla cevapla
Muzaffer mutlu
2022-08-07
60 raporum var engelli araba alabilirmiyim
Gökcan tarafından, 2022-07-08
Bayilerde engelli sıfır araç varmı ? Bilgisi olan bilgilendirebilir mi
cevapla cevapla
Mas
2022-08-11
Yok
ziyaretçi tarafından, 2022-07-02
%97 raporumuz var hangi araçi alabiliriz peşinatsız
cevapla cevapla
Hasan
2022-10-04
Ford focus
Osman sever tarafından, 2022-07-02
%97 raporumuz var araç almak için gerekli krediyi hangi banka sağlar
cevapla cevapla
Murat Canpolat tarafından, 2022-06-23
Yüzde 86engelli raporum var Bir araç alabilirmiyim
cevapla cevapla
ss
2022-06-29
alabilirsiniz
Semiye Aktaş tarafından, 2022-06-22
Merhabalar yüzde 45 engelim var uygun bir araba bakıyorum nasıl bir araba alabilirim acaba indirimli
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-11-22
Mrb
Abdullah tarafından, 2022-06-20
Dacia dokker 100/95 raporla kaça alınır
cevapla cevapla
Nilüfer tarafından, 2022-06-16
Oğlumun engelli raporuyla araba almak istiyorum bilgi alocam
cevapla cevapla
Haşmet
2022-10-05
Alırsın
Barış deniz tarafından, 2022-06-13
Merhaba,araç almak istiyorum.engelim var.bilgi alabilicek bir yetkili ile görüşebilir miyim.
cevapla cevapla
Gmz tarafından, 2022-06-09
Meraba 91 yasindaki babanneme bakiorum engelli raporuda 86 fakat kendisi yatalak araci kendi kullanamaz 90 altina kendisi kullanmasi iicin yapiliormus ya bu durum nasil olucak uzerine araba aldigimda zaten ehliyetide yokki bu raporu bi bes yil once almisdim zaten suan durumu temelli agirlasti. Bana bilgi verirmisiniz
cevapla cevapla
Karaca
2022-07-07
90 altında ise kendini kullabilicek durumda ise kendisi kullanabilir eğer kendisi kullamiyacak durumda ise başkası kullanabilir
ziyaretçi
2022-08-17
1.2.3 derece yakını iseniz farketmez kullanabilirsiniz
Hacer koca dagkiran tarafından, 2022-06-04
Size ulaşabileceğim telefon numarasi
cevapla cevapla
Refik Bağatur
2022-12-21
Benim yüzde 92 raporum var hangi marka araç alabilirim
Eypclk tarafından, 2022-06-03
Şuan 450 bin tl nin altında sıfır araç kaldimi
cevapla cevapla
Hülya Tunç
2022-06-13
Alabileceğim araçlar hangileri
ziyaretçi
2022-07-19
Otomatik vites 2tane araç bulabildim, oda içi booooom boşş.burada yaziyukarda yazılan jıaraclardan
cenk tarafından, 2022-05-28
merhaba eşimin abisinin %96 raporu var araç almak istiyoruz. aklıma takılan soru bu aracı benim kullanıp kullanamam yardımcı olurmusunuz ? şimdiden teşekkürler
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-05-30
Herkes kullanır sorun yok
Turgay tarafından, 2022-05-18
İyi günler. Bu bilgi sağlammı acaba. Ben kardeşim için aracı yenilemek istiyorum. Yazdıklarınız çok iyi haber. Doğru ise hepimizin gözü aydın. Lütfen bana cevap verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.
cevapla cevapla
Mustafa Muhammed
2022-05-18
2023 yılı için beklenen tutar bu. 2022 yılında geçerli değil.
Engin tarafından, 2022-05-18
sıfır araç
cevapla cevapla
Mustafa Muhammed tarafından, 2022-05-17
Bu yıl sıfır araçlarda inanılmaz bir artış oldu. Bu kapsamda yaşanan enflasyon sonucunda 2023 engelli araç limiti 900.000 TL olarak belirlenecekmiş. Bu da engelli araç almak isteyenler için seçeneklerin tekrardan artacağı anlamına geliyor. Hepimiz için hayırlısı olsun.
cevapla cevapla
Turgay
2022-05-18
İyi gğnler. Bu bilgi sağlammı acaba. Ben kardeşim için aracı yenilemek istiyorum. Yazdıklarınız çok iyi haber. Doğru ise hepimizin gözü aydın. Lütfen bana cevap verebilirmisiniz. Teşekkür ederim.
ziyaretçi
2022-05-18
Bunun olma ihtimaline cidden inanıyor musun, allah akıl fikir versin
Mustafa Muhammed
2022-05-18
Yeniden değerleme oranı %100 olacağı için böyle öngürülüyor. Ayrıca araç fiyatlarında da kur ve çip krizi neticesinde fiyatların %100 artacağı söylenmekte. Yani kısacası bu gidişle bu paralara da ancak Egea, Clio gibi araçlar alacaz.
Sinan
2022-05-20
O kadar sallamış ki, yanından bile geçmeyecek.
Fatih
2022-09-24
Engeliler için limit olmasa daha güzel olur.
ziyaretçi tarafından, 2022-05-16
Hayırlı günler yüzde 70 ağır zihinsel engelli 14 yaşında kızım var ötv indiriminden faydalanabilirmişiz
cevapla cevapla
E
2022-07-18
Burada adı geçen hiç bir aracı alamazsınız (egea i10 clio hariç)arkadaşlar neye göre bilgi vermiş anlamış değilim insanlar boş yere heves ediyor
Sait tarafından, 2022-05-14
Merhaba kardeşim %85 görme engelli 18 yaşından küçük, araç alabilir miyiz alırsak ötv muafiyetinden yararlanabilirmiyiz?
cevapla cevapla
Cengiz gök tarafından, 2022-05-09
250000 TL param var hangi arabayı alabilirim
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-09-27
Hunday i20
Suelif tarafından, 2022-05-03
99 engelli en uyguna gelebilecek araç istiyorum hangisi uyguna gelir 150000 bütçe var aşmayacak şekilde istiyorum hangisi olur
cevapla cevapla
Suelif tarafından, 2022-05-03
Merhaba 99engelli yiyenin var Ford Fiesta yada focus almak istiyorum ne kadara mal olur
cevapla cevapla
Mustafa Karson tarafından, 2022-05-02
İki engelli çocuğumun biri %90 üzeri biri apitik otizmli raporları mevcut ayrı ayrı faydanalabilirmi
cevapla cevapla
Ahmet Usta
2022-05-02
Abi sadece bir tane alabiliyorsun diye biliyorum.
ziyaretçi tarafından, 2022-04-30
Toyota proace city 1.5 dci araç engelli raporu ile alınabiliyor mu. Toyotaya gittim olmaz dediler. Neden olmaz bilgi sahibi de değiller..Sizden rica etsem bilgi verirmisiniz.
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-05-12
Alabilirsiniz fakat otv oranı %15 yada 25 olarak düşüyor..Ben sordum kdz. Ereğli bayisine. Vazgeçtim. Bi anlamı yok
ziyaretçi
2022-06-02
Yüzde 15 falan değil. Bu yasal değil. Ötv alınmıyor
Arif Usta tarafından, 2022-04-27
Kızim %98 raporlu. Rrapor tarihi 2014 ve sürekli. Yeniden rapor almaya gerek varmı.
cevapla cevapla
Demet
2022-05-16
Engellinin vasisinin ehliyeti olmak zorundamı
ziyaretçi
2022-08-23
evet
ziyaretçi tarafından, 2022-04-27
Toyota Corolla %92raporla kaça maal olur bize
cevapla cevapla
TUNCAY BİNGÖL tarafından, 2022-04-17
Benim 187 engeli raporu var ben ötv yararlana bilirmiyim
cevapla cevapla
Adnan tarafından, 2022-04-14
Babam % 92 raporlu. Fakat Bulgaristan'dan raporlu. Burdan araç alabirmiyiz
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-04-23
Türk hastane raporlrı geçerlidir,vergi dairesi de Türk olacagından dolayı
Gülcan tarafından, 2022-04-13
Merhaba kızım/ yüzde /80 raporlu ötv den yararlanabilirmiyiz?
cevapla cevapla
Ahmet anli tarafından, 2022-04-06
Kızım raporu 198 dır daciaduster almak istiyorum ötv indirimi ne kadarolur peşinatıda 10000 TL versem ne kadar olur bide maşı keslirmi
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-05-18
400.000 e kadar olan araçlarda aracın %70i kadar taşıt kredisi çıkıyor. Yanı buna göre de bir peşinatınız olması gerekiyor
Ramazan tarafından, 2022-04-04
Merhaba annem yüzde77raporlu araç başvurusu yapa bilirmiyim
cevapla cevapla
Ali Aydemir tarafından, 2022-03-31
%60 raporla ÖTV siz araba alabilirmiyiz
cevapla cevapla
ziyaretçi tarafından, 2022-03-31
%60 raporla ÖTV siz araba alabilirmiyiz
cevapla cevapla
kemal tarafından, 2022-03-30
535 binlik aracı bayi indirimi ile 450 bine bırakıyor. bu aracı engelli olarak alabiliyormuyum
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-04-29
Alamassin
ziyaretçi
2022-05-14
Alır
MUSTAFA IZMIR tarafından, 2022-03-27
Atipik otizimli çocuğum var faydalanabilir miyim?
cevapla cevapla
Mustafa Van
2022-04-25
Raporu varsa evet
Ahmet B tarafından, 2022-03-21
Merhaba ; %96 engelli raporu bulunan babamın üzerine araba alırsak eğer, almış olduğu bakım aylığı kesilir mi?
cevapla cevapla
Oto Yorum
2022-03-21
Babanız sizinle aynı evde yaşamıyorsa ve babanızın evinde yaşayan hane başına düşen aylık geliri 2.835 TL’yi geçerse kesilir. Bundan dolayı mutlaka bu bilgileri kontrol edip araç almanız lazım.
ziyaretçi
2022-03-25
Kesilmez
Gamze53 tarafından, 2022-03-20
% 42 engel raporluyum sıfır egea sedan alsam ne kadar indirim alırım yada alma imkanım var mı
cevapla cevapla
🦁 tarafından, 2022-03-19
Merhabalar bayiden sıfır almak şart mı ikinci el alınabilir mi tam bir bilgiye sahip değilim. Saygılar.
cevapla cevapla
Mahmut K.
2022-03-19
ÖTV muafiyeti sadece sıfır araçlarda bulunmaktadır. İkinci el olarak almak için engelli aracı satan kişiler olması lazım.
Ahmet B tarafından, 2022-03-19
Merhaba ; %96 engelli raporu bulunan babamın üzerine araba alırsak eğer, almış olduğu bakım aylığı kesilir mi?
cevapla cevapla
Yılmaz
2022-03-19
Babanız sizinle aynı evde yaşamıyorsa ve babanızın hane başı aylık geliri 2.835 TL'yi geçerse kesilir.
Prenses tarafından, 2022-03-19
Ben Peugeot 2008 istiyorum rapolar mümkün mü ? Ve ne kadar olur ücreti ?
cevapla cevapla
Gökhan
2022-03-23
Sıfır araçlarda ötv muafiyeti olabilir. Ve şartları var elbette. 2.el olmaz
Prenses tarafından, 2022-03-13
Ben Peugeot 2008 istiyorum rapolar mümkün mü ? Ve ne kadar olur ücreti ?
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-04-04
2022 YILI ICIN ENGELLEI UST LIMIT 450000 ALTINDA TUM AEACLARI ALABIIRSINIZ
ziyaretçi
2022-04-12
450 nin altında egea dan başka araba yok zaten
Kemal Kardeş
2022-04-12
450.500 TL olan engelli araç limiti kapsamında alınabilecek en iyi araç bence 2022 model Toyota Corolla Vision otomatik aracıdır. Tavsiye edebileceğim modellerden biridir.
Orhan_k tarafından, 2022-03-10
Serdar 51 yanlış bilgi veriyorsunuz.Ne demek en az %90 rapor gerekli..Bu oran araç kullanamayanlar için..Bir de % 45 ile 89 arası olan raporlular da alır.Araçta ek tertibat gerekirse yapılıp alınır.Bir de benim gibi sol ayağı sakat olanlara özel tertibat gerekmeden otomatik vites alınır.Sadece bunu rapora işletmiş olmak yeterli.
cevapla cevapla
Yılmaz
2022-03-10
Orhan_k, rapor %90 altı olursa ÖTV indiriminde değişiklik oluyor mu acaba?
oğuz tarafından, 2022-03-09
450 bin limit koymuşlar o fiyata sıfır araç yok ki :)
cevapla cevapla
METİM METİNOĞLU tarafından, 2022-03-08
MERHABA FİYAT KISITLAMASINDAN ÖNCE ALDIĞIM ARAÇ ŞİMDİ 500,000TL YAPIYOR ARACI SATACAĞIM 5 SENE DOLDU %96 ENGELLİ KARDEŞİMİN ÜSTÜNE ŞİMDİ ALACAĞIM ARABA 250,000 CIVARINDA FAKAT MAHKEME PARANIN GERİ KALANINI İADE ETMİYOR KARDEŞİNİN ÜSTÜNE BANKAYA YATACAK DİYOR MASRAFLARINI ORADAN KARŞILAYACAKSIN DİYOR BU PARAYI ALMAMIZ GEREKİYOR ÖNERİNİZ VARMI
cevapla cevapla
Sacit yaxici tarafından, 2022-03-07
92 yasinda anneme bakıyorum otv yararlanabilirmitim
cevapla cevapla
serdar51
2022-03-07
Eğer annenizin %90 ve üzeri engelli raporu varsa tabi ki yararlanabilirsiniz. Ancak sadece yaşlılık engelli olduğu anlamına gelmez. Yine rapor konusunda doktorunuzla görüşmenizi tavsiye edebiliriz.
Barış çekim tarafından, 2022-03-06
Honda civic 450 bin tl lik aracı kaça mal olur bize
cevapla cevapla
Serdar51
2022-03-07
280 bin TL'ye ÖTV'siz olarak satın alabilirsiniz. Ancak şu anda Honda Civic 480 bin TL'lik başlangıç fiyatına sahip. Hükümet yeni bir engelli aracı fiyat güncellemesi yapmazsa Honda Civic engelli raporu ile şu an için alınamıyor.
Barış çekim tarafından, 2022-03-04
Honda civic 450 bin tl lik aracı kaça mal olur bize
cevapla cevapla
Barış çekim tarafından, 2022-02-26
Honda civic 450 bin tl lik aracı kaça mal olur bize
cevapla cevapla
Mahmut Kardeş
2022-02-27
Aracın sıfır fiyatı 450 bin TL ise 270 bin TL civarında alabilirsiniz. 450 bin TL üzerinde liste fiyatı olan araçlar ÖTV'siz olarak satılmamaktadır.
Ahmet tarafından, 2022-02-25
Oğlum 4yasinda yüzde.90.otizm li araç almak istiyorum nasil alabilirim
cevapla cevapla
ziyaretçi
2022-03-04
yuzde 51 engelli oranila bile sifir araç alinabiliyo ancak 450 milyari geçmemesi gerek alinan aracın fiyati
Serdar51
2022-03-08
Oğlunuzun engel durumunu gösteren raporla istediğiniz araç bayisine başvurmanız yeterli.
Döndü eker tarafından, 2022-02-21
Merhaba benim %80 engelli raporum var.Araç almak için ne kadar indirim uygulanıyor acaba. Bilgi verir misiniz
cevapla cevapla
Mehmet Kaya tarafından, 2022-02-17
Kardeşim 95engelli nasil araba alabilir miyim
cevapla cevapla
Serdar51
2022-03-08
Evet ruhsatı kardeşinizin üzerinde olmak şartıyla satış fiyatı 450. bin TL'yi geçmeyen her aracı ÖTV muafiyeti ile atın alabilirsiniz
Mehmet Kaya tarafından, 2022-02-17
Kardeşim 95engelli nasil araba alabilir miyim
cevapla cevapla
ziyaretçi tarafından, 2022-02-14
Raporla en uygun araç hangisi kac bin TL bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
cevapla cevapla
Yılmaz
2022-02-14
2022 Fiat Egea Sedan engelli araç indirimiyle satılan en ucuz sıfır araba modelidir. 165.600 TL satış fiyatı bulunmaktadır. Fiat bayileriyle iletişime geçebilirsiniz.
ziyaretçi tarafından, 2022-02-09
Ben Erdoğan ileri yüzde 72 süresiz raporum var araç alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim
cevapla cevapla
Serdar51
2022-03-08
Maalesef ÖTV muafiyetinden yararlanmak için en az %90 engelli raporu gerekiyor.
ziyaretçi
2022-04-29
H sınıfı ehliyetin olursa alırsın.ama senden başkası binemez.kendine göre de özel tertibat yaptırman lazım
Mahir Ünlü tarafından, 2022-01-31
Corolla en üst paket engelli indirimi ile alınabiliyor mu?
cevapla cevapla
Mustafa
2022-02-05
Bayiye sordum. Vision ve Dream paket engelli aracı olarak alınabiliyor. Ancak Flame ve Passion modelleri 450.500 TL'nin üstünde bir fiyata sahip olduğu için engelli raporuyla alınamıyor.
Yeni Araba Modelleri Logo
Copyright 2024 © Yeni Araba Modelleri
Tüm hakları saklıdır.