Honda Jazz 2023 Hybrid Fiyatları Açıklandı

<strong>Honda Jazz 2023 Hybrid Fiyatları Açıklandı</strong>

Honda ürün gamında yer alan en küçük boyutlu araç olan Honda Jazz hibrit motorlu modelleri ile 2023 satışlarına başladı. 2023 yılında görücü karşısına çıkan her iki modelinde de e:HEV motor ve CVT şanzıman bulunan Honda Jazz bütçeleri zorlayacak sıfır fiyatlarına rağmen özellikle şehir içi kullanıcısının beklentilerini fazlasıyla karşılayacak özellikler sunuyor. Executive ve Crosstar Executive donanım paketleri ile satılan Honda Jazz’ın açıklanan 2023 fiyatları ise şöyle:

2023 Honda Jazz Fiyat Listesi

  • Honda Jazz Executive Hybrid 1.5L i-MMD Otomatik: 872.000 TL
  • Honda Jazz Crosstar Executive Hybrid 1.5L i-MMD Otomatik: 896.000 TL

Honda Jazz 2023 Model Teknik Özellikleri

2023 yılında satışa sunulan her iki Honda Jazz modelinde de 1.5 litre silindir hacmine sahip ve 98 beygir güç üreten benzinli motor ve 109 beygir güç üretebilen elektrikli motor bulunmaktadır. Honda Jazz’da bulunan elektrikli motorun torku 253 NM’dir. Jazz’ın hibrit sistemi elektrikli ve içten yanmalı motora ilaveten lityum ion bataryalardan oluşmaktadır. Araç kalkış ve saatte 40 kilometreye kadar yavaş hızlarda sadece elektrikli motorla hareket ederken saatte 70 kilometre hıza kadar elektrikli ve benzinli motorun birlikte çalıştığı Hybrid sürüş modu devrededir. Saatte 70 kilometreden sonra ise sadece benzinli motor çalışmaktadır. Honda Jazz’ın elektrikli motoru harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz. Fren durumunda bataryalar otomatik olarak kendi kendini şarj etmektedir.

2023 Honda Jazz Yakıt Tüketimi

Honda Jazz’ın yakıt tüketimi fabrika verilerine göre şehir içinde 2.5 litre, şehir dışında yüksek hızlarda benzinli motorun daha fazla çalışması nedeniyle 4.3 litre ve ortalamada 3.7 litre olarak gösterilmektedir. Honda Jazz’ın yakıt deposu 40 litredir. Jazz’ın özellikle şehir içi kullanım için tasarlanmış olduğunu düşünürsek menzili şehir içinde 1600 kilometreye kadar çıkabilmektedir.

Honda Jazz 2023 İnceleme ve Editör Yorumu

B segmentinin ülkemizdeki en başarılı temsilcileri arasında yer alan Honda Jazz, 1.5 litrelik turbo benzinli motora destek olan elektrikli motoru sayesinde yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini birlikte sunmayı başarıyor. Tam anlamıyla şehir içi kullanımı için tasarlanmış Honda Jazz, son derece şık ve sportif görünümü, yeni teknoloji hibrit motoru, bu motoru tamamlayan ve CVT şanzımanı ile kullanıcısını memnun edecek bir araç. Honda Jazz’ın iç boyutları ve konfor özellikleri de sınıfının beklentilerini karşılayabilecek nitelikte. Üstelik hiçbir özelliği olmayan 65 beygirlik Renault Clio’nun bile 500.000 TL fiyatlara ulaştığı düşünülürse Honda Jazz makul fiyatlara satılıyor bile diyebiliriz.

Bir yorum yazın...

Ali er tarafından, 2023-01-02
Kullanıyorum japon muhendislere teşekkür ederim.
cevapla cevapla
Yeni Araba Modelleri Logo
Copyright 2024 © Yeni Araba Modelleri
Tüm hakları saklıdır.